Obserwatorzy

środa, 12 października 2011

Rekrutacja Wolontariuszy - Szlachetna Paczka


SZLACHETNA PACZKA: Dołącz do ekstraklasy wśród wolontariuszy!
Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI to drużyna marzeń. A raczej od spełniania marzeń – w całej Polsce pomagają ubogim rodzinom wygrać z biedą. Zagraj w tym meczu razem z nami! Zostań wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI w swojej miejscowości.
SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski program pomocy ubogim rodzinom. Wolontariusze docierają do rodzin w potrzebie i włączają je do projektu stając się opiekunem wybranej rodziny i dbając o to, by otrzymała ona jak najlepszą pomoc.
Pomagając z Paczką wygrywasz!
Jako wolontariusz Paczki możesz sprawić, że do najbardziej potrzebujących dociera konkretna pomoc – nie chodzi o to, żeby dać im to, czego zbywa, ale przygotować pomoc trafiającą w potrzeby konkretnych członków. To wyjątkowy wolontariat, bo masz także moc spełniania marzeń!
- Na liście potrzeb pani Jadwigi, która choruje na stwardnienie rozsiane, wpisaliśmy akumulatory do skutera osób niepełnosprawnych - opowiada Ania, wolontariuszka z Czerska – co bardzo ułatwiło poruszanie się pani Jadwidze.
Ale dla pani Jadwigi od akumulatorów do skutera cenniejszy był czas poświęcony jej przez wolontariuszkę - To był cud. To, że jakaś obca osoba mnie znalazła i zupełnie bezinteresownie zainteresowała się moim życiem. W tych młodych ludziach, wolontariuszach był taki niesamowity zapał - wzruszała się pani Jadwiga.
To Ty możesz zagrać w tej drużynie
Do drużyny SuperW są zaproszeni wszyscy, którzy chcą mądrze pomagać! Sama chęć pomagania to jednak za mało – poszukiwane są osoby pełnoletnie, wytrwałe w dążeniu do celu i samodzielne
w działaniu. Gotowe wejść w trudny świat biedy i kreatywnie pomagać potrzebującym.
W drużynie SZLACHETNEJ PACZKI gra Jerzy Dudek, który do przygotowania paczki zachęcił Ronaldo
i Real Madryt. Paczki dla potrzebujących zrobili m. in. para prezydencka Anna i Bronisław Komorowscy, siostry Radwańskie, rodzina Stuhrów i Czesław Śpiewa.
W całej Polsce będzie działać 8000 wolontariuszy, zorganizowanych w 400 rejonów we wszystkich województwach. Wśród nich jest miejsce dla Ciebie!
Zasady tej gry
Na podstawie ankiety przeprowadzanej podczas spotkania do projektu wybierane są tylko takie rodziny, które żyją w biedzie nie z własnej winy, nie są roszczeniowe.  Opis sytuacji rodzin i lista ich konkretnych potrzeb trafia do anonimowej internetowej bazy, z której korzystają darczyńcy – osoby przygotowujące paczki dla poszczególnych rodzin.
Wolontariusz jest przewodnikiem w robieniu paczki, podpowiada, w jakim rozmiarze powinny być buty dla dzieci i co sprawi szczególną radość ich mamie.
W dniu finału akcji to wolontariusz dostarcza paczkę rodzinie, jako jedyny może zobaczyć emocje towarzyszące rozpakowywaniu prezentów i później opowiedzieć o nich darczyńcom. To także dzięki jego relacji darczyńcy mogą poczuć niesamowitą radość z mądrego pomagania!
Projekt SZLACHETNA PACZKA jest w tym roku organizowany po raz jedenasty. Wartość przekazywanej pomocy z roku na rok rośnie, tylko w 2010 wyniosła ona ponad 10 mln zł.
- Byłem świadkiem tak wielu cudów – opowiada o ubiegłorocznej Paczce ks. Jacek WIOSNA Stryczek, prezes Stowarzyszenia WIOSNA realizującego projekt - Mała dziewczynka wyciąga z pudeł różne rzeczy. Nagle zastyga, gdy w jej ręku znajduje się… majonez. Dla siedmioletniego chłopca rarytasem okazuje się puszka kukurydzy – w zachwycie biega z nią po pokoju.
Sprawdź, czy w twoim mieście działa rejon SZLACHETNEJ PACZKI i dołącz do niego jako wolontariusz. Jeżeli w twojej miejscowości nie działa jeszcze Paczka – możesz zostać Liderem, zebrać własną drużynę SuperW i zorganizować pomoc dla najbardziej potrzebujących w twojej okolicy.
Wejdź na www.superw.pl i zgłoś się już dziś, by zostać Wolontariuszem Rejony Czersk i okolice!
Liczymy na Twoje zgłoszenie.
Rekrutacja trwa do 15 października 2011r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarze!