Obserwatorzy

niedziela, 20 listopada 2011

Baza rodzin otwarta!


Poza twoim domem jest świat, 
w którym tysiące osób przegrywa swoje życie. 
Do Przerwy! 
Dziś możesz pomóc im wygrać...

W wczoraj, w sobotę 11 listopada  ruszyła 11. edycja "Szlachetnej Paczki" pod hasłem:  "Do przerwy 0:3".  Nawiązuje ono do słynnego finałowego meczu Ligi Mistrzów pomiędzy AC Milan i FC Liverpool. Drużyna Liverpoolu, w której na bramce stał Jerzy Dudek, do przerwy przegrywała 0:3. Zawodnikom udało się jednak przełamać złą passę i zwyciężyć z drugiej połowie. Mecz przeszedł do historii jako jedna z najefektowniejszych wygranych i symbol przezwyciężenia pozornie beznadziejnej sytuacji.Ambasadorem projektu  Szlachetna Paczka" po raz kolejny jest Jerzy Dudek.

Na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona została baza rodzin czekających na pomoc. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować PACZKĘ na Boże Narodzenie. "Szlachetna Paczka" obejmuje pomocą 10 tys. rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Natomiast w moim Rejonie - Czersk mamy 14 rodzin czekających na pomoc, którym jest ona niezbędna. Akcję można też wesprzeć finansowo poprzez wpłaty na konto akcji  lub wysłanie charytatywnego SMS o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + Vat).

W moim Rejonie Czersk działa 13 Wolontariuszy którzy zmierzyli się z biedą i pomagają potrzebującym rodzinom. Wszyscy oni proszą o pomoc dla ubogich rodzin z naszej miejscowości. Najważniejsze jest by rodziny te otrzymały przynajmniej pomoc w postaci Paczki żywnościowej. Nie bądźcie obojętni na biedę i krzywdę innych - Pomóżcie!
Rodziny z Czerska liczą na was!

6 grudnia 2011 roku paczkę przygotuje Para Prezydencka.
9-11 grudnia w całej Polsce powstaną magazyny, do których darczyńcy będą mogli przynieść przygotowane przez siebie paczki. Magazyn w Czersku działa codziennie od godz.10:00 do 20:00. Wolontariusze dostarczą je do ubogich rodzin.

Więcej informacji na temat rodzin z naszej miejscowości i magazynu pod nr tel.: 665-765-093 lub e-meilem: alinapolna@wp.pl i na stronie www.szlachetnapaczka.pl

Jak zrobić PACZKĘ:

•    Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl  i wybierz rodzinę, dla której przygotujesz paczkę na Święta
•    zaproś do projektu rodzinę i znajomych - wspólnie możesz zdziałać więcej!
•    przygotuj paczkę według listy potrzeb( najważniejsze jest by rodzina otrzymała żywność) - dzięki temu rodzina, którą wybrałeś, dostanie na święta taką pomoc, jakiej potrzebuje
•    wolontariusz zawiezie Twoją paczkę do potrzebującej rodziny, a Ty otrzymasz informację, jak została przyjęta pomoc

W ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do 8201 ubogich rodzin. Wartość pomocy sięgnęła 10 mln zł. W akcję zaangażowało się ponad 100 tys. darczyńców, w tym Jerzy Dudek, znakomici piłkarze Realu Madryt, Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, siostry Radwańskie, polscy mistrzowie olimpijscy i liczne kluby piłkarskie. Akcji pobłogosławił także Ojciec Święty, Benedykt XVI.

...baza rodzin już otwarta! Jeżeli jesteś osobą o wielkim sercu, gotową do bezinteresownej pomocy i masz możliwość przygotowania Szlachetnej Paczki, nie krępuj się i dołącz do akcji.

Naszą ideą jest przedświąteczna pomoc. Przez ostatnie tygodnie grono wolontariuszy przeprowadzało w rejonie Czersk rozmowy kwalifikacyjne z potrzebującymi rodzinami. Teraz wasza kolej. Zapraszamy do udziału ludzi, którzy pomogą nam sprawić, aby każda rodzina poczuła się wyjątkowo w ten szczególny bożonarodzeniowy okres. W każdym może objawić się darczyńca i podarować komuś niezapomniane święta.


Wybierz rodzinę, której chciałbyś / chciałabyś pomóc.

Zapraszam wszystkich! Szlachetną Paczkę dla najbardziej potrzebujących może zrobić każdy: indywidualna osoba, pracownicy firm , firma czy klasa szkolna, grono nauczycieli, grupa znajomych.

Rodziny czekają na Waszą pomoc! :)Serdecznie Wszystkich zapraszam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarze!